Hoe dient het gebruik van een gsm achter het stuur te worden geïnterpreteerd?

Hoe dient het gebruik van een gsm achter het stuur te worden geïnterpreteerd?

In artikel 8.4 van het verkeersreglement staat het eigenlijk al: “Behalve wanneer zijn voertuig stilstaat of geparkeerd is, mag de bestuurder geen gebruik maken van een draagbare telefoon die hij in de hand houdt.” Dus enkel bij stilstaande of geparkeerde voertuigen mag het wel. Maar het moet dan wel over een vrijwillige en niet-hinderlijke stilstand gaan. Ov. Art. 2.22 wegcode is een stilstaand voertuig een voertuig dat niet langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken (art. 2.22 van het verkeersreglement). Het gaat dus niet om voertuigen die bijvoorbeeld voor een rood licht of in een verkeersopstopping stilstaan. Ook hier mag het niet. Een politierechter oordeelde dan wel weer dat een gsm houden tussen schouder en hoofd geen inbreuk maakte, omdat de betrokken persoon de gsm niet in zijn hand had.

Leave a Reply

Your email address will not be published.